Untitled 2009

Untitled 2009 | Jeroen Hoenselaar | Raaijmaakers Project | Tijdschrift Terras

 

Untitled 2009 (1445×1185)

 

 

82 Zijn | Raaijmaakers Project | Tijdschrift Terras

 

 

Jeroen Hoenselaar (1981) studeerde aan de AKV/St. Joost Academie in Breda en de Academie voor Beeldende Vorming in Amsterdam.

Dit werk komt uit de serie '(Meta)Physics’ waarin de grens tussen realiteit en fictie wordt gezocht. Hoenselaar creëert beeld en tekst zelf, maar heeft dit werk gepresenteerd in een bestaand boek over metafysica van de filosoof Leibniz. Alles wat op de foto’s van Hoenselaar staat afgebeeld is echt aanwezig. Hij gebruikt daarbij met regelmaat visdraad om materialen te laten zweven. Hierdoor ontstaat een eigen, soms absurde, wereld waar tekst een belangrijke rol speelt.

Hoenselaar vindt zijn inspiratie op het gebied van wetenschap en filosofie. Er zit een drang in hem om onze bestaanswereld te doorgronden. Kunst is daarbij een goede uitlaatklep om onderzoeksvragen te stellen.

www.jeroenhoenselaar.nl
jeroenhoenselaar.wordpress.com

Lees meer over dit project: De kunst van het machine lezen: auteurs en kunstenaars reageren op een essay uit 1978